Atsakymas kodėl vairuotojai Kinijoje nori nužudyti partrenktąjį


Šis straipsnis yra iš tų kuriuos skaitant galvoji ar sapnuoji ar siaubo knygą skaitai ir tikrai nesuvokiama, kad kažkur pasaulyje tokie dalykai gali dėtis.
Kinija – šalis, kurioje vairuotojas partrenkęs pėsčiąjį, stengiasi jį dar kelis kartus pervažiuoti, kad būtų tikras jog nelaimėlis bus nebegyvas. Kad ir kaip tai neįtikėtinai skambėtų, bet žurnalistas Geoffrey Saint, pats tuo įsitikino kai atliko tyrimą ir savo akimis matė, kaip tokie atvejai buvo užfiksuoti vaizdo stebėjimų kamerų.

Kinijoje netgi yra posakis: „Geriau partrenkti ir nužudyti, negu partrenkti ir sužeisti“. Priežastis tokiems neįtikėtiniems dalykams yra paprasta ir tuo pačiu visiškai absurdiška. Tarkim jeigu vairuotojas partrenkia peščiąjį, tai vairuotojo pečius užgula visos gydymo išlaidos ir reabilitacijos ir visos su incidentu susijusios išlaidas iki pat partrenktojo gyvenimo galo, kurios gali siekti ir milijonus. O jeigu partrenkia mirtinai, tai vairuotojui reikia sumokėti vienkartinę išmoką, kuri sieka nuo 25 000 – 45 000 eurų.

Vienas iš žiauresnių tyrimą atlikusio žurnalistą pasiekusių atvejų buvo, kuomet prekybos centro aikštelėje viršydama greitį moteris partrenkė 2 metų mergaitę. Vietoje, to, kad išliptų pasidomėti kokia mažyles sveikata, ji ją pervažiavo dar du kartus. Ir lyg niekur nieko dukrytės netekusia šeimai, vairuotojo pažymėjimo neturinti moteris pareiškė: „Nesakykit, kad aš vairavau automobilį. Sakykit, kad vairavo mano vyras. Mes jums duosime pinigų“. Ir tai dar neviskas, štai dar keletas iš žurnalisto atkapstytų atvejų.

Pats šiurpiausias tokių istorijų faktas yra tai, kad nevisada partrenktieji patiria kokių nors rimtų traumų po susidūrimo su automobiliu. Bet vairuotojai vistiek nusprendžia, kad reikia mirtinai suvažinėti. Taip nutiko Sičuano provincijoje, kuomet sunkvežimio vairuotojas tik vos vos atsitrenkė į vaiką, kuris po susidūrimo iškart atsistojo ir nuėjo pasiimti savo skėčio kuris buvo už kelių metrų. Tuo pačiu metu vairuotojas įjungęs atbulinį bėgį pervažiavo vaiką ir mirtinai jį sužalojo. Ne gana to šis vairuotojas išvengė atsakomybės dėl nužudymo, kadangi pareiškė, kad jokio vaiko nepastebėjo ir atbuline eiga nevažiavo. Tuo patikėjo ir policija skelbdama nuosprendį, kad vairuotojas specialiai antrą kartą vaiko nerpervažiavo. Nors liudytojai ir fotografijos iš įvykio vietos sako visiškai ką kitką (FOTO. VAIZDAI GALI ŠOKIRUOTI).

Visgi negalima teigti, kad visi atvejai baigiasi bet teisingumo, yra tokių atvejų, kuomet vairuotojas partrenkęs dviratininkę grįžo dar kartą pervažiuoti, bet negano to, dar ir su peiliu subadė. Vyras vardu Yao Jiaxin buvo nuteistas mirties bausme. Praeitais metais vyras buvo nuteistas kalėti 15 metų kai partrenkė neįgalųjį vyrą ir apsisukęs dar kartą pervažiavo žmogų.

Geoffrey Sant tvirtina, kad tokie atvejai ir toliau tęsiasi Kinijoje, nes vairuotojams tiesiog pavyksta pateikti situaciją taip, lyg būtų įvykęs nelaimingas atsitikimas, nors tai ir būna užfiksuota vaizdo kameromis.

Kitaip nepavadinsi, kaip įteisintas žmogžudystės įstatymas. Visiška beprotybė ir niekaip nepateisinama!

Panašūs

Daugiau: Nusikaltimai

Nepraleisk

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format