10 tyrimų kurie įrodė kanapių naudą žmogaus sveikatai


Vien dėl to, kad kažkas yra nelegalu dar nereiškia, kad yra nesveika. Tiesą sakant yra daug legaliai pardavinėjamų ir lengvai prieinamų medžiagų kurios atsakingos už 100 000 mirčių kasmet. Kanapės daugelį metų buvo ir dabar yra laikomos žalingu narkotiku, nepaisant to, kad mokslinių tyrimų tvirtai įrodančių jų blogybę yra mažai. Priešingai, absoliuti dauguma tyrimų įrodo, kad šis augalas turi savybių kurios suteikia didelę naudą žmogaus organizmui. Nors už lango jau 2014 metai, bet galbūt daugumai bus nežinomas faktas arba kai kas specialiai bando tokį faktą nuslėpti ir neafišuoti, tai, kad pats žmogaus kūnas gamina junginį vadinamą kanabinoidais.
Tai junginys kuris vaidiną svarbų vaidmenį daugelyje procesų vykstančiuose žmogaus organizme, nuo kurių priklauso savijauta, sveikata, gyvybinės funkcijos ir panašiai. Tačiau labai svarbu paminėti, kad kanapės suteikia sveikatos tada kai jos yra valgomos, o ne rūkomos. Nes vykstant rūkymo procesui augalas keičia savo cheminę struktūra, ko pasekoje nebebūna toks naudingas. Toliau TOP 10 tyrimų, kuriuose buvo įrodyta kanapių nauda.

1. Kanapės gali išauginti kamienines ląstelės ir padėti atstatyti smegenis iš po traumos

Naujas tyrimas paskelbtas Biochemical Society Transaction leidinyje atskleidė, kad smegenų endokanabinoidų sistema yra aktyvuojama vartojant kanapes. Būtent ši sistema turi sąryšių su neuroprotekcijos ir imunomoduliacijos procesais, o aktyvuota endokanabinoidų sitema padidina pastarųjų dviejų procesų pajėgumus, o tai gali padėti kamieninių ląstelių augimui. Šio tyrimo išvados sutampa su kito tyrimo pateikto žemiau, kad kanabinoidai pagerina mitochondrijos efektyvumą ir padeda pašalinti pažeistas smegenų ląsteles, taip pat ir sumažinti smegenim padarytą alkoholio žalą. Negana to, tyrime pastebėta, kad kanabinoidų receptorių aktyvavimas slopina lėtinius uždegimus, kurie kyla per prouždegiminius mediatorius.

2. THC gaili gydyti uždegimines ligas ir vežį keičiant genus

Tyrimas paskelbtas Journal of Biological Chemistry leidinyje parodė, kad THC iš tikrųjų gali pakeisti kai kuriuos genus žmogaus kūne. Tokios išvados optimistiškai nuteikia mokslininkus ir jie teigia, kad tai gali proveržis gydant vėžinius bei uždegiminius susirgimus. Kanapės jau ir dabar naudojamos kaip pagalbinė priemonė po chemoteprapijos seansų ir būta nemažai tyrimų įrodžiusių kanapių veiksmingumą kovojant su vėžiu. Šiame tyrime mokslininkai naudojant žiurkes nustatė, kad THC teigiamai pakeitė 13 skirtingų microRNA (RNA – ribonukleino rūgštis) kurios yra siejamos su uždegimus sukeliančiomis reakcijomis.

3. Kanabinoidai prislopino odos vėžio plitimą vos per 20 savaičių

Tyrimas paskelbtas Journal of Pharmacy and Pharmacology leidinyje kurį atliko Tokijo Metropolitano Sveikatos Institutas parodė, kad kanapės gali sumažinti odos vėžio plitimą. Šiame tyrime mokslininkai naudojo sintetinius kanabinoidus ant pelių kurios turėjo odos vėžio naviką. Po 20 savaičių tyrimų pastebėjo labai teigiamą efektą, kuomet kanabinoidai ženkliai slopino naviko plitimą.

4. Kanabinoidai gali būti naudingi kovojant su ŽIV

Tyrimas paskelbtas Journal of Leukocyte Biology leidinyje parodė, kad aktyvi kanabinoidų sistema gali riboti ŽIV infekciją. Tyrimą atliko Filadelfijos Temple Universiteto medicinos mokykla. Tyrėjai iš pradžių užkrėtė kraują ŽIV infekcija ir po to pradėjo gydyti kanabinoidais. Po septynių dienų pastebėjo, kad kraujyje ŽIV infekcijos sumažėjimą, taip pat kraujo ląstelės tapo stipresnės.
„Sintetiniai jungiai kuriuos mes naudojome tyrime parodė galimybę, kad galime suteikti organizmui pagalbą kovojant su ŽIV infekcija. Mes ir toliau bandysime tobulinti savo sukurtus junginius, kad būtų galima pradėti rimtą kovą su sunkiai gydomomis ligomis“ sakė vienas iš tyrimą atlikusių mokslininkų.

5. THC gali apsaugoti nuo širdies sustojimo

Sekantis tyrimas kuris pasirodė Biochemical Pharmacology žurnale atskleidė, kad THC yra saugi ir efektyvi priemonė sumažinant miokardo išemijos žalą. Iš esmės THC gali būti pagalbinė apsauga nuo širdies smūgių, taip pat apsaugoti pačią širdį ir kraujagysles.

6. Kanapės gali pagydyti traukulius

Eilinis tyrimas įrodantis kanapių naudą buvo paskelbtas British Journal of Pharmacology. Jame atskleita, kad kanapės gali sustabdyti traukulius dėl savo priešingo traukuliams poveikio. Tyrimo išvadose skelbiama, kad mokslininkai tvirtai palaiko įdėją naudoti kanapes traukuliams gydyti. Yra daug pavyzdžių, kad kanapės sustabdė priepuolius.

7. Kanapės smegenų degeneraciją ir didiną ištvermę

Philosophical Transactions of The Royal Society publikuotame tyrime kurį atliko Molecular Psychiatry University of Bonn Vokietijoje rodo, kad aktyvavus smegenų kanabinoidų sistemą jų trigeriai atpalaiduoja antioksidantus kurie veikia kaip valymo mechanizmai. To pasekoje yra padidinamas mitochondrijos efektyvumas ir pašalinamos mirusios smegenų ląstelės. Kaip pastebėjote šis tyrimas patvirtino pirmąjį sąraše esantį tyrimą kurį atliko visiškai kita mokslininkų grupė.

8. Kanabinoidas gali būti geriausias vaistas gydant potrauminį streso sindromą

New York universiteto medicinos mokyklos atliktas tyrimas kuris buvo paskelbtas JournalMolecular Psychiatry leidinyje tyrėjai rado ryšį tarp kanabinoidų receptorių smegenyse ir potrauminio streso sindromo. Mokslininkai rodydami smegenų nuotraukas teigė, kad potrauminio streso sindromą turinčių asmenų anandamidžių koncentracija yra žemesnė, negu sveikų žmonių. Todėl kanapių vartojimas yra naudojimas kaip papildas padedantis atsipalaiduoti ir išsivaduoti iš streso.

9. Kanapės gali gydyti osteoartritą

Žurnale Journal PLOS ONE ir National Institute of Health dar vieno tyrimo autoriai teigia, kad rado tvirtų įrodymų, kad kanapės gali gydyti osteoartritą. Osteostritas – dažniausiai pasaulyje sąnarių liga. Tyrime pateikiama kliniškai įrodyta medžiaga, kad sąnarių pažeidimai ir kanabinoidų receptoriai yra tarpusavyje susiję. O kanabinoidų receptorių aktyvavimas mažina chroniškus osteostrito sukeliamus skausmus. Šio tyrimo iniciatoriai ir finansuotojai buvo Arthritis Reseach U.K.

10. Kanapės gali užkirsti organo atmetimui transplantacijos metu

Biochemical Society Transactions ir Journal of Neuroimmune Pharmacology leidiniuose paskelbtas tyrimas patvirtino ankstesnių tyrimų išvadas, tai, kad kanabinoidai turi uždegimus slopinačių ir imunomoduliacijos savybių. Tik šis tyrimas buvo orientuotas į organų transplantacijos problemas. Tyrime paaiškėjo, kad kanabinoidų turimos savybės gali užkirsti kelią organų atmetimui transplantacijos metu. Primename, kad organų atmetimas transplantacijos metu dažniausiai reiškia mirtį.

Pabaigai

Viso labo čia yra tik dešimt pateiktų mokslinių tyrimų iš viešai prieinamų šaltinių, nors jų yra begalės.
Kanapės yra dovana iš gamtos, tai galingas vaistinis augalas kuris kaip įrodyta, gali sėkmingai gydyti labai sunkias ligas kur kas geriau negu farmacijos pramonės brangūs vaistai.

O ką manote apie tai Jūs? Pasidalinkite savo nuomone komentaruose!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

One Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau: Sveikata ir Medicina