Kvėpuoti Pekino oru lygu surūkyti 40 cigarečių per dieną


Kaip jau supratote oro taršą Kinijoje katastrofiška. Bet ko norėti kai ten tokia žmonių populiacija. 2008 metais kuomet vyko Olimpinės žaidynės, valdžiai griežtai uždraudė automobilių eismą ir gamyklų darbą žaidynių regione ir tai pastebimai pagelbėjo gamtai. Bet laikinai. Vladžiai suprasdama, kad padėtis darosi nebevaldoma, įrengė apie 1500 oro taršos monitoringo stočių, kad nustatyti tikrąją oro taršos padėtį. Turbūt daugelis žinote, kad Kinija yra viena iš tų šalių kurios griežtai cenzūruoja informacija, tai kas valdžiai nepatinka ar gali sudaryti blogą įvaizdį apie šalį. Todėl ir tokie renkami duomenys greičiausiai gali būti pateikti, kai ne tokie blogi, arba ženkliai pagerinti negu yra realybėje. Visgi Amerikos ne pelno organizacijai Berkeley Earth pavyko gauti tikruosius duomenis iš tų stebėjimo stočių. Ir pamatė, kad vaizdelis nekoks. Jie palygino oro taršą su JAV ir padarė išvadą, kad net 83% visos Kinijos žmonijos kvėpuoja labai kenksmingu, kokį būtų galima rasti tik pačiuose teršingiausiuose Amerikos vietuose. O pačiais prasčiausiais regionais Kinijoje, oro taršos klausimu laikomi Pekinas ir Šanchajus.

Kaip teigia mokslininkas Richard Muller iš tos pačios Berkeley Earth organizacijos, gyventi Pekine, reiškia, kad kvėpuoji oro kurio tarša prilygsta 40 cigarečių surūkymui per dieną. Taigi jeigu dar ir rūko esant tokiam orui, tai plačių perspektyvos kaip sako mokslininkas yra tikrai nekokios. Richard Muller tyrimo duomenimis apie 17% (1.6 milijono žmonių) mirčių yra tiesiogiai susiję su oro tarša.

Norint pakreipti statistiką į gerąją pusę Kinijos valdžiai reikėtų imtis drastiškų priemonių, tokių kokių buvo imtasi prie praeitas Olimpines žaidynes. Kadangi tai sunkiai įsivaizduojama, tai pagerėjimo greičiausiai greitu metu dar nebus. Juolab tokie atvejai, kaip, kad prieš kelias dienas sprogę sandėliai su chemikalais, oro taršos tikrai nemažina.

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau: Mokslas ir Technologijos