Pirmasis žmogus nulaužęs iPhone ir Playstation 3, po dviejų metų tylos vėl priminė apie save pristatydamas savarankiškai važiuojantį automobilį


George Hotz sukūrė savarankiškai važiuojantį automobilį ir visam tam padaryti užtruko tik apie mėnesį. Ir visa tai jis padarė savo garaže. Negana to, jo planuose įrodyti, kad jo technologijos gali būti naudojamos kasdieniniame gyvenime.

Galbūt kai kas prisimenate šį vardą iš anksčiau, nes šis jaunuolis nuskambėjo per pasaulį, kaip pirmasis “nulaužęs” iPhone operacinę sistemą, bei Sony Playstation 3.

Kaip matosi iš foto, viskas dar yra tiktais kūrybinėje stadijoje ir labiau primena maketą, bet, kad tai veikia – faktas. Tiesa šis Hotzo kūrinys, kaip ir Tesla technologijos, nėra skirtas važinėti chaotiškomis miesto gatvėse, nes kaip pats sako iki to dar reikia labai daug padirbėti, bet greitkelyje veikia kuo puikiausiai.

Bloomberg
Bloomberg

Jau dabar jis sako, kad greitu metu galės mesti įšūkį tokiai kompanijai kaip Izraelio Mobileye, kuri tiekia panašią įrangą automobilių gamintojams kaip BMW, General Motros, Ford ar Tesla. O prie viso to dar priedėjo, kad tai ką nuveikė Mobileye iki šiol yra absurdiška, nes jau jie šiame versle labai ilgą laiką, o jis per mėnesį savo garaže padarė panašią sistemą.

O dar visai neseniai Mobileye atstovas bandė teisintis, kad jų sistemos nėra pasenusios, nors buvo jau sulaukę priekaištų iš savo užsakovų. Bet Tesla viešai pareiškė, kad tai ką perka iš Mobileye yra tik dalis įrangos tai ką montuoja į savo automobilius. YouTube tai gali patvirtinti, nes neseniai pradėjo atsirasti video su savarankiškai važiuojančiais automobiliais, kurie netgi patys reikalui esanti pervažiuoja išvienos juostos į kitą ar sustoja prieš raudoną šviesaforo signalą.

Tai George Hotzo planas aiškus, kaip pats sako sukurti pilnus įrangos, bei programų paketus ir tiekti automobilių gamintojams ar individualiems pirkėjams, kurie norėtų dar savaip patobulinti sistemą, o tokios įrangos kaina pasak jo neturėtų viršyti 1000 dolerių. Jaunuolis taip stipriai pasiruošęs dirbti, kad jau ruošiasi šią įrangą pristatyti per ateinančius mėnesius. Tikriausiai toks užsispyrimas yra dar dėl to, kad Tesla savo svetainėje rašė, jog vargiai tikėtinas toks variantas, kad vienas asmuo ar maža kompanija gali sukurti kažką panašaus, kai tam reikia labai didelių inžinerių sugebėjimų.

Bet kokiu atveju, nors ir dar labai daug reikia Hotzui padirbėti prie savo kūrybos vaisiaus. Bet jeigu tiek padarė per mėnesį vienas savo garaže, tai nesunku suprasti, kad dar tikrai ištobulins savo produktą. Juolab, kad kai pristatys savo įrangą parodoje, manau, kad investuotojų tiek atsiras, kad tik atsirinkinėti reikės su dirbti, o su kuo ne.

Belieka tik palinkėti sėkmės tokiam talentui.

O video su savarankiškai važiuojančiu automobiliu, bei daugiau info apie visa tai galite pamatyti apsilankę Bloomberg svetainėje.

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daugiau: Mokslas ir Technologijos